Vi är glada nu

Vi har fått frågan om det går att bli medlem nu. Svaret är att det absolut går att bli medlem nu. Det finns fortfarande platser och det är ju fortfarande sex filmer kvar..
Vi är just nu 303 medlemmar och det är vi jätteglada för! Det gör att vi kan konstatera att vi har hämtat oss bra från effekterna av pandemin, något som vi var oroliga för under tiden vi inte kunde hålla igång vår filmstudio.

Vi ser nu fram emot den tredje filmen nu på torsdag – Triangle of Sadness. Samtidigt ser vi fram emot att höra lite vad Tora Greiff Bergström berättar från sitt filmarbete, bland annat med just denna film.
Slutligen vill vi hälsa att den som är medlem i Motala Filmstudio och är intresserad är välkommen att anmäla sig till årsmötet  (23/2). Sista anmälning 17/2. Se inbjudan i ett tidigare inlägg.

Om piawi

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.